Are you the publisher? Claim or contact us about this channel


Embed this content in your HTML

Search

Report adult content:

click to rate:

Account: (login)

More Channels


Channel Catalog


older | 1 | .... | 1043 | 1044 | (Page 1045) | 1046 | 1047 | .... | 1106 | newer

  0 0

  Кога Аристотел ја утврди вистинската состојба
  на нештата...

  повеќе


  0 0

  Млад актер ја добил првата улога и му се јавува на својот татко:

  – Тато, добив улога, ќе играм сопруг, 25 години во брак! Исто како ти со мама.

  Таткото:

  – Не е лошо како за почеток. Следниот пат можеби ќе ти дадат и улога со реплики!


  0 0

  Завршувањето на судската постапка во која Народната партија е осудена за системска корупција и доаѓањето на Педро Санчез на власт се можност за спроведување длабоки реформи во Шпанија.

  повеќе


  0 0
 • 06/13/18--15:19: Огледала (6)
 • Огледала (6)

  0 0
  0 0

  Не е исполнето изборното ветувањето на СДСМ дека во првите шест месеци ќе се воведе матична книга на лица без лична документација.

  повеќе


  0 0

  Филип Јовановски и кураторката Ивана Васева со свои проекти учествуваат на изложбата „Градови ви подигнавме“ во Белград.

  повеќе


  0 0

  Тимјаник, а и Македонијо, која се гордееш со две илјади години христијанство, се залагаме ли за таквото царство?

  повеќе


  0 0

  Без оглед на сѐ, честитки до Зоран Заев за чувството на историска одговорност и на храброста докрај да го истурка процесот и да покаже несебичност и лидерство.

  повеќе


  0 0
 • 06/14/18--05:49: Куршум
 • тој куршум што по космосот ме лови
  во сонот што ми нурка
  во стравот што ми буричка

  повеќе


  0 0

  Хелсиншкиот комитет за човекови права го осуди говорот на омраза и повиците за насилство на вчерашниот протест пред Собранието.

  повеќе


  0 0

  Врховниот командант на Армијата со својот "херојски" потег ја најавува неговата улога на главен саботер на државата за членството во НАТО и европската перспектива на граѓаните.

  Не успеа да ја сфати неговата улога на партиски неутрален функционер кој својата ингеренција во надворешната политика треба да ги исполнува без субјективност, партиско, странско или мафијашко влијание, особено сега, кога се одлучува за стратешките интереси на државата.

  Не знам која ќе биде државата која би го закитила со орден овој "државник за овие заслуги"!

  Фросина Ременски, Фејсбук, 13.06.18.


  0 0

  Пренесуваме делови од четири текстови за „случајот Тимјаник“

  повеќе


  0 0

  Картички со футуристички илустрации објавени во Франција на преминот на векот на кои е прикажано како бил замислуван светот во тогаш далечната 2000 година.

  повеќе


  0 0

  Господине Борисов, ве канам на ручек во мојата вила во Орешани. Мало место на пет километри од аеродромот Скопје. Во време што ќе биде удобно за вас.

  Никогаш нема да ја заборавам шансата што ѝ ја дадовте на нормалноста во Македонија, а гестот што го сторивте кон најголемата несреќа на мојата слатка државичка во ликот на лудиот претседател, заслужува поклон до земја. Со својата конкретност и симболична вредност тоа е исклучителен потег на најважната борба, таа против злото, пљачката, некултурата, вулгарноста, заробеноста во минатото, примитивизмот. Се надевам дека и други државници ќе ве следат.

  Примете изрази на мојата восхит и признание.

  Бранко Тричковски
  Скопје, 14.06.2018.
  Северна Македонија


  0 0

  Сигурен начин луѓето да се убедат да ги препознаваат жените како лидери е да гледаат што поголем број жени на лидерски позиции.

  повеќе


  0 0
 • 06/14/18--15:34: Шиофок (1)
 • Шиофок (1)

  0 0

  За мене беше и секогаш ќе останеш

   


  0 0

  Дали навистина треба да ги напуштиме емоциите и да размислуваме „со ладна глава“ за договорот за името? Јас велам не.

  повеќе


  0 0

  Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се името на државата. Тие се суштината на името Македонија.

  повеќе


older | 1 | .... | 1043 | 1044 | (Page 1045) | 1046 | 1047 | .... | 1106 | newer